Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

 XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” 

Powiększ

Przed nami XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”!

W 2018 roku festiwal odbędzie się w dniach 25-29 lipca. Główna scena – jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki, zawitamy też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Sukces wydarzenia jest również rezultatem stale poszerzającej się współpracy regionalnej i międzynarodowej zaangażowanych w jego organizację samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, sponsorów i artystów. Współpraca ta natomiast przyczynia się do zwiększania atrakcyjności regionu zarówno wśród jego mieszkańców, jak i licznych turystów.

Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie! 

25 lipca 2018 r. (środa)

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
KURPIE ZIELONE (Polska), ŻEMERWA (Polska), PRNJAVOR (Serbia), SUSANNA JARA (Polska), BUM BUM ORKESTAR (Polska), PROJEKT „DUCH GÓR”: TREBUNIE-TUTKI i URMULI (Polska-Gruzja)

26 lipca 2018 r. (czwartek)


Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina), OLZA (Czechy), SILSKA MUZYKA (Ukraina), KALTERSIA (Albania), CZEREMSZYNA (Polska), ETHNO XL (Ukraina), WoWaKin TRIO (Polska)

Knyszyn/Kalinówka Kościelna
godz. 14:00, plac przy kościele św. Anny w Kalinówce Kościelnej
KAPELA BRODÓW (Polska)

27 lipca 2018 r. (piątek)

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina), ACTAVIS (Bułgaria), WARSZAWIANKA (Polska), ODPOCZNO (Polska), ETHNO-TRIO TROITSA (Białoruś)

godz. 21:00, Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
Potańcówka z zespołami
WoWaKin TRIO (Polska), KAPELA BRODÓW (Polska) i ODPOCZNO (Polska)

Bielsk Podlaski
godz. 18:00, Bielski Dom Kultury
DETVA (Słowacja), RISTO DONEV (Macedonia)

Dobrzyniewo Duże/Pogorzałki
godz. 18:00, świetlica w Pogorzałkach
OSHAD (Adygeja)

Hajnówka
godz. 18:00, amfiteatr
KALTERSIA (Albania), MERRY CAROUSEL/WESOŁA KARUZELA (Kałmucja)

Mońki
godz. 17:00, Moniecki Ośrodek Kultury
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Krypno Kolonia
godz. 19:30, Pacowa Chata
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Szczuczyn
godz. 18:00, kościół Najświętszej Maryi Panny
URMULI (Gruzja)

Tykocin
godz. 18:00, zamek w Tykocinie
PERŁA (Litwa)

Zabłudów
godz. 19:00, planty
LĪKSME (Łotwa), OLZA (Czechy)

Zambrów
godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury
AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (Ukraina)

28 lipca 2018 r. (sobota)

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
MERRY CAROUSEL/WESOŁA KARUZELA (Kałmucja), LĪKSME (Łotwa), RISTO DONEV (Macedonia), URMULI (Gruzja), KAPELA BRODÓW (Polska), SHANNON (Polska)

Białowieża
godz. 21:00, amfiteatr
OSHAD (Adygeja)

Czarna Białostocka
godz. 19:00, stadion miejski
ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina), AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (Ukraina)

Filipów
godz. 18:00, plac za Urzędem Gminy
SILSKA MUZYKA (Ukraina), ETHNO XL (Ukraina)

Grajewo
godz. 17:00, Grajewskie Centrum Kultury
WARSZAWIANKA (Polska), PRNJAVOR (Serbia)

Gródek
godz. 17:00, Uroczysko Gródek-Boryk
PERŁA (Litwa)

Narewka
godz. 18:00, amfiteatr w Narewce
ACTAVIS (Bułgaria), DETVA (Słowacja)

Suwałki
godz. 17:30, Muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja
CZEREMSZYNA (Polska)

Szczuczyn
godz. 18:00, kościół Najświętszej Maryi Panny
SUSANNA JARA (Polska)

Wasilków
godz. 19:00, kościół NMP Matki Miłosierdzia
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Wąsosz
godz. 18:30, hala gimnastyczna Szkoły Podstawowej
OLZA (Czechy)

29 lipca 2018 r. (niedziela)

Białystok
godz. 17:00, plac przy Ratuszu
DETVA (Słowacja), PERŁA (Litwa), KURPIE ZIELONE (Polska), OSHAD (Adygeja), AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (Ukraina)

Goniądz
godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury
MERRY CAROUSEL/WESOŁA KARUZELA (Kałmucja), RISTO DONEV (Macedonia)

Nowe Piekuty/Hodyszewo
godz. 13:00, Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Rajgród
godz. 16:30, scena na Górze Zamkowej
SILSKA MUZYKA (Ukraina), ETHNO XL (Ukraina)

Siemiatycze
godz. 16:30, amfiteatr nad zalewem
KAPELA BRODÓW (Polska)

Suraż
godz. 18:00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
SUSANNA JARA (Polska)

Suwałki
godz. 16:00, Muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja
LĪKSME (Łotwa)

Szepietowo
godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury
OLZA (Czechy), KALTERSIA (Albania)

Wysokie Mazowieckie
Godz. 17:00, Miejski Ośrodek Kultury
ACTAVIS (Bułgaria), ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina)

Zambrów
godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury
WARSZAWIANKA (Polska), PRNJAVOR (Serbia)

  

Komentarze (0)


Informacje

Data: 25-07-2018
Data: 29-07-2018

e-kultura

ROK