logoutZaloguj/ZarejestrujLoguj z FB
 

Google Map
Ścieżka przyrodnicza 'Kładka wśród bagien'
NARWIAŃSKI PARK NARODOWY- KUROWO (wysokomazowiecki, Kobylin- Borzymy)
Opis:Ścieżka przyrodnicza 'Kładka wśród bagien'Ścieżka przyrodnicza 'Kładka wśród bagien'
Współrzędne
resize
Autor informacji : Grzegorz Kossakowski
Data utworzenia informacji : 25-08-2011 16:13:24
Autor modyfikacji : Grzegorz Kossakowski
Data modyfikacji informacji : 25-08-2011 21:50:44

Ścieżka przyrodnicza 'Kładka wśród bagien'Ścieżka przyrodnicza "Kładka wśród bagien" przedstawia najważniejsze zbiorowiska roślinne Narwiańskiego Parku Narodowego oraz organizmy związane z poszczególnymi siedliskami, ma 1 km długości, z czego 600 metrów prowadzi kładką z dwoma tarasami widokowymi. Specyfika roślinności Narwiańskiego Parku Narodowego polega na przestrzennym przenikaniu się ekosystemów lądowych z wodnymi, wynikające z wyjątkowo bogatej sieci koryt rzecznych. Stwarza to doskonałe warunki do występowania licznych zespołów roślinnych, a tym samym zróżnicowania siedlisk. Rośliny zasiedlające obszar Narwiańskiego Parku Narodowego tworzą naturalne w niewielkim stopniu przekształcone zbiorowiska. Duże zróżnicowanie pozwala znaleźć niszę ekologiczną wielu gatunkom, dzięki czemu obszary charakteryzują się wysoką bioróżnorodnością. Na trasie ustawiono 11 tablic edukacyjnych i zlokalizowano 5 przystanków.

Najprzyjemniej odwiedzić to miejsce w słoneczne, wiosenne lub letnie dni, kiedy przyroda ożywia się i słychać wokół jej odgłosy. Dobrze utrzymana ścieżka zachęca do przejścia jej trasą. Nie spotkamy tam zbyt wielu turystów, co pozwoli w ciszy delektować się i odkrywać bogatą nadnarwiańską przyrodę.

Jest taki dzień kiedy miejsce to zapełnia się większą ilością przyjezdnych. Co roku w ostatni weekend wakacji odbywa się tutaj Biesiada Miodowa. Podlascy pszczelarze oferują na niej najlepsze miody pochodzące z najczystszego obszaru Zielonych Płuc Polski. Odwiedzający mogą zaopatrzyć się również w inne lokalne przysmaki - narwiańskie ogórki i kapustę, wyborne wędliny, sery i pieczywo oraz smaczne wypieki. Tradycyjnie obejrzeć można wystawy, posłuchać muzyki, skorzystać z wycieczek po Parku, a przede wszystkim degustować różne rodzaje miodów. Zabawa jest przednia i każdy powinien przynajmniej raz na niej zabawić się.

Zapraszamy do uzupełnienia opisu