Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

ZAGŁOSUJ NA BIAŁOWIEŻĘ

Puszcza Białowieska jest jedynym kandydatem z naszego regionu, który ma szansę zdobyć zaszczytny tytuł Cudu Bałtyku w europejskim plebiscycie. Do pokonania ma 32 inne miejsca z sąsiednich krajów. By zwiększyć szanse na zwycięstwo podlaskiej ostoi żubra wystarczy zagłosować w internecie.

Etap półfinałowy, w którym Puszcza Białowieska konkuruje z 32 innymi miejscami trwa do końca sierpnia. Wówczas zakwalifikowanych zostanie 16 obiektów i miejsc, które uzyskają najwięcej głosów. We wrześniu odbędzie się finał, w którym wyłonionych zostanie sześć Cudów Bałtyku.

Nominowane są nie tylko atrakcje turystyczne położone na wybrzeżach państw nadbałtyckich, ale także znajdujące się na całym terytorium kraju. W głosowaniu biorą udział najciekawsze miejsca dziedzictwa narodowego oraz miejsca o wyjątkowych walorach przyrodniczych.

Sposób głosowania
Aby oddać swój głos wystarczy wejść na stronę www.6-bsr-wonders.net i wybrać Puszczę Białowieską. Następnie należy zaznaczyć polecenie "Select Candidate for Voting". W prawym górnym rogu strony pojawi się okno z wybraną kandydaturą "Your Selection", wtedy trzeba kliknąć polecenie "Vote Now". Należy wpisać swój adres mailowy i hasło, można też podać płeć i wiek. Następnie należy zaakceptować wybór klikając w polecenie "Submit Voting". Ważne: po zagłosowaniu trzeba przejść do swojej skrzynki mailowej, by w wiadomości od organizatora konkursu kliknąć w link aktywujący nasz wybór. Można oddać tylko dwa głosy na atrakcje z własnego kraju.